Přeskočit navigaci.

Barvy

Pátek, 28. srpna 2009, autor: Jan Černý

Barva? V čem spočívá její síla v magii? Jakou zvolit barvu? Význam barev.

Barvy

Svíčky jsou v magii v podstatě nepostradatelné – zastupují všechny živly :

Když hoří – Živel Ohně. Zapálením svíce čeká na svůj osud – Živel země. Po zapálení taje na tekutý vosk – Živel vody. Později lehce kouří – Živel vzduch. Pálení svíček je velmi starý magický úkon. Protože, mnoho kouzel vyžaduje, aby se nechali svíčky dohořet, je moudré věnovat peníze na pořádné svícny, které se nemohou vznítit a jsou dost široké na to, aby zachytili kapající vosk. Při pálení svíček platí pravidlo: pro rušení nebo odstrňování něčeho se pálí svíčky za ubývajícího měsíce( od úplňku do novoluní), pro získání něčeho nebo růst se pálí svíčky za přibývajícího měsíce (po novoluní do úplňku). Svíčky bývají spojeny s určitými bylinami a jinými magickými pomůckami a každá je zaměřena na určitý magický úkol. Vyberte si svíčku, tak aby, prezentovala váš magický cíl, rituálním nožem do ní vyryjte svá přání. Potom nalijte trochu vhodného oleje(nejlépe magického – spojeného s druhem rituálu , který chcete vykonat – láska, antikletba, bohatství a podobně ) na dlaň dominantní ruky a krouživým pohybem svíčku potírejte.

Pokud si přejete, aby se vám něco dostavilo, potírejte svíčku od knotu dolů, až na konec. Pokud chcete něco odstranit, potírejte ji od konce nahoru ke knotu. Naolejovanou svíčku potom vyválejte v příslušných bylinách a postavte ji do svícnu. podržte ruce na obou erekce stranách svíce a v duchu vylévejte myšlenky na svůj cíl do svíčky. Až budete hotovi, rozsviťte svíčku, přitom vizualizujte: a říkejte.

Svíčko moci, svíčko síly, nechť se má přání splní v tuto chvíli Sílo tryskej z plamene . Dej mi počem touží srdce mé. Má slova ať mocná jsou, vše co chci mi přinesou. Říkám tedy Staniž se!

Takto lze jednoduše čarovat pro dosažení téměř všech cílů. Nejlepší je pak ponechat svíčku nebo svíčky na bezpečném místě, aby dohořely.

Použití svíček podle barev:

BÍLÁ
Používá se především při očistných a ochranných rituálech.
Docela dobře slouží pokud konkrétní barvu právě nemáme.
Měli bychom ji mít doma neustále, i kdyby to byla jen obyčejná čajovka.

ŽLUTÁ
Pomáhají relaxovat a navodit klid v duši. Umožňují věštby, proroctví, podporují vývoj intelektu a podporují výmluvnost a sebedůvěru.

ORANŽOVÁ
Pomůže přivolat ztracené předměty, případně různé nedefinované vlivy. Je v ní energie, přitažlivost, magnetismus.

RůŽOVÁ
Přátelství, manželství, láska. Posiluje vztahy, harmonii i pochopení. Jejích účinek násobíme růžovými kameny, které přiložíme k zapálené svíci (nepostradatelné v jakékoliv magii pro lásku) .

ČERVENÁ
Zapalte jí při každém rituálu, který souvisí s láskou, vášní a a odvahou.

FIALOVÁ
Zesiluje kouzlo, které vykonáváte. Účinky dodává uzdravujícímu nebo ochrannému kouzlu. Zapálíte-li fialovou svíci, pomůže vám v přístupu k magii.

MODRÁ
Velmi dobře se do prostor kde spíme, popřípadě odpočíváme.
Chrání před nežádoucími vlivy a vyvolává věštecké sny.
Používáme ji na přivolání pevného zdraví.

ZELENÁ
Pomáhá k získání a udržení peněz, při hledání zaměstnání, plodnosti, léčení a obecně růstu. Hodí se ale i pokud jde o štěstí obecně.

HNĚDÁ
Pomáhá při rituálech spojených se zvířaty či domácností.

ČERNÁ
Rituály s černou svící jsou určeny k odpuzení negativního vlivu určité osoby, ke zpětnému zaslání záporné vibrace. Můžeme je použít i jako podpůrný prostředek při potlačování zlozvyku.

Dny v týdnu a jejich barvy …

 • Pondělí – bílá/stříbrná
 • Úterý – červená
 • Středa – fialová
 • Čtvrtek – modrá
 • Pátek – zelená
 • Sobota – černá a tmavě modrá
 • Neděle – žlutá nebo zlatá

Barvy a astrologická znamení

 • Kozoroh – modrofialová/hnědá
 • Vodnář – fialová/tmavě modrá
 • Ryby – fialovočervená/bílá
 • Skopec – červená/červená
 • Býk – červenooranžová/růžová
 • Blíženci – oranžová/šedá
 • Rak – žlutooranžová/stříbrná
 • Lev – žlutá/zlatá
 • Panna – žlutozelená/zelená
 • Váhy – zelená/modrá
 • Štír – zelenomodrá/indigo
 • Střelec – modrá/oranžová

BARVY

bílá: čistota, dokonalost, nevinnost, spolehlivost, láska k pravdě
negace – chladnost

černá: odolnost, důstojnost, schopnost obnovy, návrat
negace – násilí, strach, temnota

červená: láska, vášeň, síla, dobyvačnost,
negace – vztek, nenávist

modrá: klid, mír, uvolnění, jistota, vytrvalost
negace – nuda, prázdnota

žlutá: slunce, radost, osvobození, touha po svobodě
negace – povrchnost, závist

zelená: rovnováha, růst, naděje, stálost, život, uzdravení
negace – netečnost, moc

**růžová: romantika, jemnost, láska
negace – bezbranost

fialová: mystika, magie, proměna, citlivost
negace – žal, pokání, odpor

tyrkysová: komunikace, humor, půvab, přátelství, družnost
negace – přehnaná ctižádostivost

oranžová: zdraví, životní elán, síla, odvaha, energie
negace – lehkomyslnost

Stavby plotů v nejrůznějších provedení (kov, dřevo). Internetová propagace: optimalizace pro vyhledávače (SEO), tvorba webových stránek.

Návštěvnost Magie
Dnes zde čarovalo 2042 čarodějů, z toho 62 právě teď čaruje.
Měsíční horoskop
Měsíční horoskop

Beran

Nedokážete přizpůsobit výklad svých myšlenek úrovni svých posluchačů. Pramálo Vás zajímají názory a tužby ostatních lidí. Štěstí se na Vás obrátí především v soukromém životě.

Býk

Raději si nenechávejte nic na zítřek. Nepokoušejte zbytečně osud svým egocentrismem. Vášnivě milujete a toužíte po dobrodružství.

Blíženci

Míváte strach z neznámého a neradi opouštíte důvěrně známé prostředí. K Vaší slabé stránce patří přílišná náladovost. Mějte s partnerem trpělivost, má toho hodně.

Rak

Když někomu oponujete, zapomínáte na diplomacii, což může spor vyhrotit. Někdy až příliš lpíte na nepodstatných věcech. Pokračují pro Vás příznivé dny.

Lev

Když nevíte, zda budete moci své rozhodnutí změnit, neradi přijímáte jakékoliv závazky. Necháváte si uniknout slibnou kariéru, protože Vám chybí potřebná průraznost. Poraďte se s přáteli, uvidíte vše v lepším světle.

Panna

Strach z neúspěchu Vám sváže obě ruce. Příliš velká zodpovědnost Vás může zaskočit. Nebojte se požádat přátele o pomoc. Vhodné období pro lásku.

Váhy

Jistá nevypočitatelnost a nestálost Vás omezuje ve schopnosti realizovat své myšlenky. Nedokážete si udržet od lidí odstup a často jednáte příliš emotivně. Problémy se dnes stabilizují.

Štír

Neváhejte už konečně a pusťte se do plnění svých snů. Ztrácíte pojem o skutečném světě, vzpamatujte se. Kupte si malé zvíře, třeba psa.

Střelec

Ujasníte si mnoho věcí. Zamyslete se nad změnami. Když nevíte, zda budete moci své rozhodnutí změnit, neradi přijímáte jakékoliv závazky.

Kozoroh

Až příliš snadno podléháte okamžitému nadšení, měli byste se více ovládat. Necháváte se strhnout k ukvapeným závěrům, které nebyly podepřeny rozborem situace. V zaměstnání se Vám bude dařit.

Vodnář

Mějte s partnerem trpělivost, má toho hodně. Potřebujete pocit jistoty, který přináší harmonii. Jste uzavření a druzí se domnívají, že se nad nimi povyšujete.

Ryby

Partner vás potřebuje víc než kdykoliv předtím. Je vhodná doba na změny. Vaše prchlivá povaha často brání přijímat dobře míněné rady druhých.

Novinky na Magie.i-pruvodce.eu

© 2007–2009 Magie – Internetový magazín o věštění, numerologii, tarotu, astrologii, vše zdarma a online!

Na všechny materiály zde uveřejněné se vztahují autorská práva. Za obsahy sdělení jsou zodpovědní jejich zadavatelé. Magie.i-pruvodce.eu nemá povinnost rozhodovat o pravdivosti či legálnosti sdělení uživatelů. Vložením informací na tento web souhlasíte s jejich zveřejněním a úpravou na potřebný formát.